~ WYSZPERANE W SIECI • MUZYKA • RECENZJE • ARTYKUŁY ~

Lisa Gerrard/The Silver Tree

lisagerrard.com < [Oficjalna strona artystki]

Trzecia solowa płyta Australijki urzeka swoim pięknem, pozostawiając słuchacza w takim stanie, dla którego najlepiej pasuje określenie „brak słów”. Bowiem Lisa swoim głosem i muzyką wyczarowała tu świat absolutnie niezwykły, zarazem mroczny i subtelny, pełen niespodzianek, tremy i ukojenia, przypominający wędrówkę samotnej duszy przez zaczarowany las podczas pełni księżyca.

„The Silver Tree” jest płytą prawdziwie oniryczną, pełną tajemnic i niezwykłych, urzekających klimatów. Każdy utwór opowiada jakąś zagadkową historię, jednocześnie tworząc zgraną, integralną część całego albumu. Można nawet odnieść wrażenie, że jest to muzyka filmowa. Zmysłowy wokal Lisy kojarzy się z hipnotyzującym śpiewem syren, a mroczne akcenty muzyczne są doskonale zrównoważone przez te bardziej „świetliste”, co stwarza wrażenie wędrówki duszy poprzez chwile smutku i radości, zagubienia i ekstazy. Jest w tym wszystkim też jakaś niewypowiedziana nutka żałoby.

Lisa po raz kolejny zaskakuje słuchaczy swoją wyjątkową zdolnością ubierania w dźwięki tego, co jest ulotne, wzruszające, różnorodne i przekraczające wszystkie bariery muzyczne. „The Silver Tree” to płyta niezwykła, urokliwa, warta uważnego wsłuchania się. Wystarczy zgasić światło i wypełnić pokój kojącymi wszystkie zmysły, ambientowymi dźwiękami…   

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s