~ WYSZPERANE W SIECI • MUZYKA • RECENZJE • ARTYKUŁY ~

Robin Guthrie będzie gościem festiwalu Soundedit 2010

Robin Guthrie,współzałożyciel legendarnej dream popowej grupy Cocteau Twins weźmie udział w Międzynarodowym Festiwalu Soundedit 2010 w Łodzi.

Muzyk i producent Robin Guthrie, oprócz tego, że jest współzałożycielem grupy Cocteau Twins, jest także współtwórcą wytwórni płytowej Bella Union. Jak opowiada Marcin Tercjak, prezes Fundacji Art Industry~organizatora Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit.Do udziału w tegorocznej edycji Soundedit nie trzeba go było długo namawiać. ~ Zaprosiliśmy go na festiwal i okazało się, że ma w tym terminie trochę wolnego czasu, więc zgodził się przyjechać i poprowadzić zajęcia. Od mailowego zaproszenia, do deklaracji chęci uczestnictwa w festiwalu, upłynęło około trzech tygodni ~ mówi Marcin Tercjak. Robin Guthrie spotka się w Łodzi z publicznością festiwalu oraz weźmie udział w warsztacie prowadzonym przez znakomitego producenta ~ Mikaela Counta.

Możliwe, że Guthrie jest ostatnią gwiazdą festiwalu. Jak powiedział  prezes Fudacji Art Industry, lista gości jest już dopięta. ~ Nie spodziewamy się już wielkich rewelacji, jednak jeżeli jakiś artysta, który nie potwierdził do tej pory swojej obecności na festiwalu, nagle to zrobi, będziemy bardzo radzi.

I choć nie ma co liczyć na pojawienie się na liście nowych gwiazd, to powodów do narzekania nie ma. Na już istniejącej liście gości festiwalu, który odbędzie się w Łodzi w dniach 10-12 września, widnieją nazwiska światowej sławy producentów muzycznych takich jak m.in. Mad Proffesor ~ współpracownik Sade i Massive Attac, Mikael Count ~ producent Rolling Stones, No Doubt czy Franka Sinatry oraz Chris Nagle, który współpracował m.in. z Joy Division, czy też Peter Hook ~ basista Joy Division i New Order. ~ Ten zestaw artystycznych osobowości producencko-muzycznych jest wyśmienity. Jesteśmy dumni, że w tak nisko budżetowy sposób udało nam się zgromadzić tak doborowe towarzystwo.-

Robin Guthrie/Carousel

Mimo iż od rozpadu Cocteau Twins minęło już wiele lat, nadal możemy się cieszyć solowymi dokonaniami jednego z filarów tej niezaponianej grupy. Robin Guthrie solowymi dokonaniami udowadnia, że spuścizna tej legendarnej formacji jest nadal żywa i nie grozi jej syndrom skostnienia i popadnięcia w banał. Dokładnie tak jest w przypadku „Carousel” ~ hipnotyczne brzmienia dosłownie obezwładniają, a aura całości wprowadza słuchacza w błogi nastrój. Skojarzenia biegną nie tylko do dokonań twórców niezapomnianych „Treasure” czy „Blue Bell Knoll”, ale także do shoegazeowych mistrzów z My Bloody Valentine czy nieco zapomnianych Chapterhouse. Dla fanów Cocteau Twins absolutny obowiązek, a dla zafascynowanych nowymi grupami czerpiącymi z tej tradycji~ historia warta odkrycia.- [Official Website] > robinguthrie.com

[Music] > Close My Eyes And Burn

>  Sparkle


Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s