~ WYSZPERANE W SIECI • MUZYKA • RECENZJE • ARTYKUŁY ~

Norah Jones ~ ”…Featuring”

2 listopada wytwórnia płytowa Blue Note Records, której właścicielem jest EMI, wprowadzi na rynek album …Featuring ~ pełną gwiazd kolekcję muzycznych projektów, jakie w ciągu minionej dekady zrealizowała piosenkarka Norah Jones ~ zdobywczyni nagród Grammy, której albumy wielokrotnie uzyskiwały status platynowej płyty.

Na albumie znajdzie się 18 piosenek, w tym duety z tak legendarnymi artystami jak Ray Charles, Willie Nelson i Dolly Parton, a także wspaniałymi zespołami XXI wieku od OutKast po Foo Fighters.

„Propozycja zaśpiewania z kimś, kogo podziwiam to niesamowicie ekscytujące i pochlebiające uczucie oraz dobra zabawa”, mówi Jones. „Współpraca z innym artystą wyciąga cię nieco poza twoją własną strefę komfortu. Nie wiesz, czego oczekiwać – to trochę jak być małym dzieckiem i mieć ściśle ustalony czas na zabawę z innymi”.

Utwory, jakie pojawiają się na …Featuring obejmują całą karierę artystki, począwszy od jednej z jej najwcześniejszych sesji nagraniowych [wersja utworu pt. „More Than This” Roxy Music wykonywana z gitarzystą Charlie Hunterem w 2001 roku] po najnowsze dzieło, jakim jest piosenka zatytułowana „Little Lou, Ugly Jack, Prophet John” i wykonywana z grupą Belle and Sebastian. Utwór pojawi się również na nowej płycie tej formacji. W efekcie album piosenkarki stanowi jakby zapis historii równoległej do jej własnych czterech płyt, których sprzedaż na całym świecie przekroczyła 40 milionów egzemplarzy!

Współpraca z różnorodnymi artystami ukazuje niesamowitą muzyczną wszechstronność Jones. Od jazzu po muzykę country, hip-hop, aż po rock. Trzy z piosenek na …Featuring oryginalnie pojawiły się na albumach, które zdobyły nagrodę Grammy w kategorii Album Roku [Genius Loves Company Raya Charlesa, River: The Joni Letters Herbiego Hancocka oraz Speakerboxxx/The Love Below zespołu OutKast]. Kilka innych piosenek uzyskało nominację do nagrody Grammy.

Na albumie pojawiły się również nagrania wykonane przez własne zespoły Jones i stanowiące jej poboczne projekty [The Little Willies i El Madmo], a także utwory wykonywane z artystami, z którymi piosenkarka miała zaszczyć występować podczas tras koncertowych, w tym M. Ward, Sasha Dobson, Gillian Welch i David Rawlings. Piosenki na …Featuring obejmują klasyki nagrane przez Elvisa Presleya, Johnnego Casha, Joni Mitchella czy Roya Orbisona i zupełnie nowy materiał tak innowacyjnych artystów jak Ryan Adams czy Q-Tip.

„Wiele osób, które pojawiły się na tej płycie to postacie, które wielbiłam od dzieciństwa, podczas gdy inne są młodsze i bardziej mi współczesne”, mówi Jones. „I pomimo tak różnorodnej mieszanki muzyków, klimat utworów sprawia, że zestawione ze sobą stanowią sensowną całość”.-

A oto tracklista utworów jakie znajdą się na albumie:

Love Me ~ The Little Willies
Virginia Moon ~ The Foo Fighters featuring Norah Jones
Turn Them ~ Sean Bones featuring Norah Jones
Baby It’s Cold Outside ~ Willie Nelson featuring Norah Jones
Bull Rider ~ Norah Jones and Sasha Dobson
Ruler Of My Heart ~ Dirty Dozen Brass Band featuring Norah Jones
The Best Part ~ El Madmo
Take Off Your Cool ~ OutKast featuring Norah Jones
Life Is Better ~ Q-Tip featuring Norah Jones
Soon The New Day ~ Talib Kweli featuring Norah Jones
Little Lou, Prophet Jack, Ugly John ~ Belle & Sebastian featuring Norah Jones
Here We Go Again ~ Ray Charles featuring Norah Jones
Loretta ~ Norah Jones featuring Gillian Welch and David Rawlings
Dear John ~ Ryan Adams featuring Norah Jones
Creepin’ In ~ Norah Jones featuring Dolly Parton
Court & Spark ~ Herbie Hancock featuring Norah Jones
More Than This ~ Charlie Hunter featuring Norah Jones
Blue Bayou ~ Norah Jones featuring M.Ward

Premiera: 2 listopad 2010/źródło EMI Music

> Oficjalna Strona        Piosenkarki

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s