~ WYSZPERANE W SIECI • MUZYKA • RECENZJE • ARTYKUŁY ~

Alanis Morissette/”Flavors Of Entanglement”

Album Alanis Morissette zaczyna się jak dobry thriller ~ otwierające płytę nagranie „Citizen of the Planet”[ścieżka audio pod zdjęciami] wgniata w ziemię. Później napięcie nie spada ani na chwilę.

„Flavors of Entanglement” [2008] to krążek naładowany emocjami. Ich źródłem były osobiste przeżycia Alanis ~ przede wszystkim rozpad jej długoletniego związku z aktorem Ryanem Reynoldsem. Kanadyjka wyśpiewuje na płycie swój gniew, żal i ból z tak wielkim zaangażowaniem, że momentami aż zbiera się nam na współczucie. Przypomina się nam przełomowa dla jej kariery płyta „Jagged Little Pill” z 1995 r., która również była inspirowana miłosnym zawodem. Tamtym albumem Alanis otworzyła drogę do kariery kolejnym rockowym, targanym emocjami wokalistkom takim jak Joan Osborne czy Meredith Brooks. O ile jednak nowe dzieła wymienionych pań przechodzą zupełnie bez echa, to Alanis Morissette trzynaście lat po sukcesie jej superprzeboju „Ironic”, zaskakuje kolejną, znakomitą płytą.

Poza samą Alanis, na kształt nowego albumu znaczący wpływ miał współpracujący dotychczas m.in. z Björk i Madonną, producent Guy Sigsworth. Kilka utworów zaskakuje brzmieniem ~ „Straitjacket„, „Versions of Violence” czy „Moratorium” odważnie flirtują z elektroniką. Ten ostatni utwór, za sprawą drum`n`bassowego bitu połączonego z melancholijnym wokalem, przywołuje skojarzenia z twórczością Everything But The Girl. „Flavors Of Entanglement” jest stylistycznie dość zróżnicowane ~ mocne rockowe utwory sąsiadują z fortepianową balladą [„Not As We„] i prostymi popowymi piosenkami [„In Praise Of The Vulnerable Man”]. SingloweUnderneath” przypomina zaś przeboje Alanis z lat 90′. Trzeba przyznać, że świetnych nagrań na tej płycie jest bardzo dużo, ale gdybym miał pokusić się o wybranie tego najlepszego, jednym z moich faworytów byłby z pewnościąTapes ~ drugiej tak przejmującej piosenki w dorobku Kanadyjki chyba nie znajdziemy.-

[Official Website]  > alanis.com

Mój projekt video zamieszczony na You Tube🙂

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s