~ WYSZPERANE W SIECI • MUZYKA • RECENZJE • ARTYKUŁY ~

Sade/Soldier Of Love

Jeśli powrót to tylko w dobrym stylu, a taki właśnie zafundowała swoim fanom Sade. Trudno uwierzyć, że minęło już dziesięć lat od ukazania się jej poprzedniej płyty ~„Lovers Rock”. Czas jednak okazał się niezwykle łaskawy dla wokalistki, która wciąż zaskakuje urodą i powala aksamitnym głosem.
„Soldier of Love” to niewiele ponad 40 minut ciepłej, wyciszającej i relaksującej mieszanki soul , r’n’b czy muzyki etnicznej. Album, jak to zwykle bywa w przypadku Sade, zawiera głównie nastrojowe ballady [„In Another Time”, „The Safest Place”], których tematem przewodnim jest nic innego jak miłość. Sade jest doskonałym przykładem artystki, która w poetycki sposób opowiada o relacjach międzyludzkich. Teksty pozbawione popowej banalności, oprawione delikatną muzyką wprawiają w romantyczny i sentymentalny nastrój. Najdynamiczniejszym utworem na całym albumie jest tytułowy kawałek „Soldier of Love”. Wybijające dźwięki werbla i marszowy rytm doskonale koresponduje z tematyką utworu, przenosząc słuchacza w militarny świat.
Nie licząc nutki reggae w „Babyfather” czy mrocznego, trip-hopowego motywu w „Bring me Home” Sade nie porywa się na muzyczne eksperymenty. Artystka pozostała wierna sobie i swojemu stylowi, a „Solder of Love” w pełni oddaje charakter jej twórczości. Można by się czepiać, że nowy album jest mało odkrywczy, nie wnosi nic nowego i udowadnia tylko, że Sade trzyma się kurczowo utartej ścieżki. Można by, tylko po co? Po co zmieniać coś co jest dobre? Bo Sade mimo upływu lat, zmieniających się trendów i tendencji w muzyce, wciąż brzmi tak samo… tak samo dobrze.-
Małgorzata Warwas
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s