~ WYSZPERANE W SIECI • MUZYKA • RECENZJE • ARTYKUŁY ~

KT Tunstall/Tiger Suit

Zdobywczyni multiplatynowej płyty, nominowana do Grammy, wokalistka i autorka piosenek KT Tunstall opublikowała w październiku swój trzeci studyjny album.

Po bardzo udanym światowym tournee w 2009 roku pro-ekologiczna Tunstall zaczęła nagrywać wersje demo piosenek na Tiger Suit (tytuł zainspirowany snem) w zasilanym energią słoneczną domowym studio, które urządziła w swoim angielskim siedlisku na wsi. Po przedprodukcji w londyńskich Sarm Studios, Szkotka Tunstall pojechała do Berlina. Tam w ciągu trzech styczniowych tygodni nagrała Tiger Suit w słynnym Hansa Studio, gdzie powstało wiele legendarnych albumów, w tym Heroes Davida Bowiego, Achtung Baby U2 i Lust for Life Iggy’ego Popa. Ostatnie szlify nadano Tiger Suit w londyńskich RAK Studios. Płytę wyprodukował Jim Abbiss znany ze współpracy m.in. z Arctic Monkeys, Adele, Kasabian i Editors.

Tunstall opisuje nowy materiał jako „naturalne techno” (połączenie organicznej instrumentacji z elektronicznym, tanecznym charakterem). Współautorami kilku utworów są topowi producenci i kompozytorzy Linda Perry i Greg Kurstin, inne Tunstall napisała z wieloletnimi współpracownikami Martinem Terefe i Jimmym Hogarthem, których wkład pojawił się na Drastic Fantastic oraz na debiucie artystki, platynowym Eye To The Telescope z 2006 roku.

Opublikowana w 2007 płyta Drastic Fantastic zadebiutowała na 9 miejscu Top 200 płytowych bestsellerów Billboardu, a singiel „Hold On” przez wiele tygodni utrzymywał się na szczycie list przebojów i w ciągłej rotacji na antenach radiowych. Poprzedni album Eye to the Telescope zadebiutował na 47 miejscu i sprzedał się w ponad 4 milionach egzemplarzy na całym świecie m.in. dzięki obecności w wielu mediach takich singli jak ~ nominowanego do Grammy „Black Horse the Cherry Tree”, „Suddenly I See” i „Other Side of the World.”-


> Official Website

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s