~ WYSZPERANE W SIECI • MUZYKA • RECENZJE • ARTYKUŁY ~

Broken Records/Let Me Come Home

W 2008 roku zostali okrzyknięci “jednym z najbardziej ekscytujących nowych zespołów w swoim kraju”. Po dwóch latach trzeba wymazać jeno słowo ~ nowych.

Słuchając debiutu Broken Records, “Until The Earth Begins To Part”, byłem zachwycony ilością melodii, pomysłów i aranżacji, które sprawiały, że album można było wielokrotnie odkrywać na nowo. Tak też jest ponad rok później, gdy w moje uszy trafiają dźwięki “Let Me Come Home”.

Mimo, iż pierwszy utwór nowego albumu szóstki z Edynburga jest zatytułowany “Leaving Song”, to słuchacz nie ma zamiaru opuszczać tego (ani pozostałych dziewięciu) utworu, a wręcz przeciwnie, chce go słuchać i słuchać. Jednak to uczucie mija już po kilku sekundach numeru dwa, później trzy, cztery… i tak do dziesięciu, gdy nagle człowiek orientuje się, że przesłuchał cały album i jest zachwycony.

Broken Records potrafią bawić się emocjami słuchacza, ale przede wszystkim potrafią pisać piękne utwory. Nie bez powodu można też doszukać się porównań do Arcade Fire. Szczytem (w tym wypadku) możliwości Szkotów jest “You Know You?re Not Dead”. Kompozycja z powodzeniem mogłaby znaleźć się na ostatnim krążku Kanadyjczyków.

Z kolei “Home” pokazuje, że melancholia i refleksyjność też nie jest im obca. Wcześniejsze “Ailene” momentami zamienia się w multiinstrumentalną ścianę dźwięku, którą znaleźć mogliśmy już rok temu na “Until The Earth Begins To Part”, by chwilę później zwolnić i dać chwilę wytchnienia z “I Used to Dream”, piękną balladą ze skrzypcami i klawiszami na pierwszym planie.

Generalnie to album kompletny, gitarowy, folkowy, pozytywnie tkliwy, łapiący za serce, bardzo dobry.- Patryk Siedliński/um.pl

Poniżej utwór „A Promise”, z debiutanckiego albumu „Until The Earth Begins To Part.” 4AD 2009


Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s