~ WYSZPERANE W SIECI • MUZYKA • RECENZJE • ARTYKUŁY ~

Paula & Karol/Overshare

W polskiej muzyce jesteśmy przyzwyczajeni, że jeśli wykonawca stara się nas zarazić optymizmem, to zazwyczaj są w tym elementy błazenady. Istnieją jeszcze zespoły reggae i ska, będące zazwyczaj kopią kopii, nie próbujące się wyjść nawet o milimetr poza ramy gatunku. Z Paulą i Karolem jest inaczej. Nikt do nikogo nie puszcza tutaj oka, nie próbuje wszystkiego obrócić w żart. Pogoda ducha, jaką niesie “Overshare” jest niewymuszona i bezpośrednia, bez zbędnego dystansu, za którym artysta może się schować. Gdy w “Calling” słyszymy “I’ll love you all and watch you grow and disappear”, czujemy ciepło bijące od tych słów.

Muzyka warszawiaków, mimo nieskomplikowania, jest różnorodna. Słychać w niej sporo sing/songwriterskiego folku, ale również ~ głównie dzięki partiom skrzypiec ~ country, które przecież w naszym kraju kojarzy się pejoratywnie. W “Goodnight Warsaw” melodie ubarwiają banjo i keyboard, z kolei w “Community (things to be)” pojawia się harmonijka klawiszowa. Sporym zaskoczeniem jest ostatni utwór na albumie, “Brush It Off”, gdzie towarzyszy nam elektronika. Wszystko na albumie brzmi jak należy; bas, który zazwyczaj w tego typu muzyce jest schowany gdzieś daleko z tyłu za innymi instrumentami, tutaj razem z perkusją tworzy wyrazistą sekcję rytmiczną, świetnie napędzającą piosenki.

Na sam koniec zostawiłem wisienkę na szczycie tortu ~ zgrabne wydanie płyty. Okładka “Overshare” [oficjalna strona autora] robi przyjemne wrażenie, a książeczka, którą znajdziemy w środku, to małe dzieło sztuki. Oprócz tekstów piosenek znajdziemy w niej przede wszystkim napisaną przez Paulę 6-stronnicową historię tego, jak duet zaczął wspólnie tworzyć muzykę. Opowiadanie czyta się tak fajnie, że właściwie dla samej książeczki warto sobie sprawić ten album.- Krzysztof Kowalczyk/um.pl

myspace Paula & Karol

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s