~ WYSZPERANE W SIECI • MUZYKA • RECENZJE • ARTYKUŁY ~

The The/Dusk

Płyta od lat uparcie ignorowana przez rozgłośnie radiowe w całej Polsce. Zespół też. To dziwne, bo „Dusk” to płyta wybitna, a muzycy The The do przypadkowych „grajków” nie należą. Dodatkowym smaczkiem jest gościnny udział Johnnego Marra z The Smiths. „Gościnny” to mało powiedziane, on bierze udział pełną gębą i to dzięki niemu płyta ma taki a nie innych charakter. Jaki? Bez wątpienia rockowy, ale na próżno szukać tu wściekłych riffów i epileptycznych partii perkusji.

Płyta jest pięknie nastrojowa i stonowana. To idealna propozycja na styczniowe długie wieczory (płytę wydano właśnie w styczniu 93′ roku). Fantastyczne remedium na te wszystkie słodko-pierdzące współczesne produkcje spod znaku maślanych oczu. Już pierwszy, zaskakujący numer True Happiness This Way Lies daje znać słuchaczowi, że ma do czynienia z czymś wyjątkowym. Ale na płycie znaleźć można i przebojowe utwory (zresztą który z numerów na tej płycie nie jest przebojowy?!) „Slow Emotion Replay”, „Helpline Operator”,”This Is The Night”,”Lonely Planet” czy przecudne „Love Is Stronger Than Death.”

Cały album to wspaniała muzyczna podróż, w której nie ma słabych punktów i ani chwili nudy. Prócz warstwy muzycznej co jest niewątpliwie zaletą tego wydawnictwa, warto również zwrócić uwagę na teksty, które w połączeniu z muzyką tworzą nierozerwalną całość..osobiście słucham tej płyty „setny raz” i za każdym razem odnajduję w niej coś nowego. To taka swoistego rodzaju muzyczna pastylka, która rozpuszcza się bardzo, bardzo wolno.- [b69s] źródło/pzp.blox.pl

[Tak o albumie pisano w światowej prasie muzycznej  Link]

clip/ Slow Emotion Replay

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s