~ WYSZPERANE W SIECI • MUZYKA • RECENZJE • ARTYKUŁY ~

Skun Anansie/Wonderlustre

Mnóstwo przebojów (m.in. Stoosh, Paranoid & Sunburnt, Post Orgasmic Chill). Kłótnia. Koniec kariery. Trzy, „zdarte” przez fanów do reszty płyty. Dziesięć lat oczekiwań na reaktywację. I jest. Wybaczyli sobie i nagrali świetny album.

„Wonderlustre” nie jest zaskakującą płytą. Brzmi zupełnie tak, jakby czas zatrzymał się dziesięć lat temu. Przy czym nie jest pretensjonalna. Na tym właśnie polega wyjątkowość  Skun Anansie. Zespół posiada własny, rozpoznawalny styl, z którego nie rezygnuje. Skin nie musi już udowadniać, że jest wokalistką wręcz wybitną. Instrumentaliści natomiast dogadują się bez zgrzytu, a w ich grze nie czuć długiej przerwy. Grupa przyznaje, że nie zależy jej już na „kopaniu w 4 litery”, ale ja czuję się porządnie poobijany. Z czego też nic sobie nie robię, bo to sama przyjemność jest ~ nie męka.

Album robi bardzo dobre wrażenie. Zarówno jeśli wziąć pod uwagę pojedyncze piosenki, ale przede wszystkim jako całość. Kawał porządnie przygotowanej muzyki, dopracowanej w każdym szczególe. Większość piosenek nadaje się na alternatywne listy przebojów. Skin to żywioł emocji. Sekcja rytmiczna pięknie pulsuje, gitara Ace’a… to żywioł sam w sobie.

Brakuje tu hitów na miarę „Secretly” czy „Hednonism”, ale też niespecjalnie przeszkadza ich brak. „Wonderlustre” jest na tyle dobrym i świeżym, pod względem brzmieniowym, albumem, że nie sposób porównywać go z poprzednimi krążkami ~ dla dobra własnego, jak i poprzedników. Może to wciąż pop-rock, ale ~ powiedzcie sami, czy gdyby wszyscy grali takiego pop-rocka, świat nie wydawałby się piękniejszy?- źródło/muzyka.gery.pl

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s