~ WYSZPERANE W SIECI • MUZYKA • RECENZJE • ARTYKUŁY ~

Archive/Live In Athens

„Live In Athens” to tytuł pierwszego DVD w dyskografii zespołu Archive. Koncert został zarejestrowany w Atenach w Badminton Theatre przy użyciu dziesięciu kamer HD ~ efekt jest imponujący. Premiera „Live In Athens” przewidziana jest na 8 kwietnia. Zawartość krążka poza zapisem koncertu uzupełnią wywiady z Dariusem Keelerem, Dannym Griffithsem, Pollardem Berrierem, Maria Q, Dave’em Pen i Rosko Johnem.

Zespół powstał w 1994 r. w Londynie. Założyli go Darius Keeler i Danny Griffiths. Brytyjska formacja należy to tych grup, których twórczość skutecznie wymyka się wszelkim próbom zaszufladkowania. W 1996 roku zespół [razem z wokalistką Royą Arab i raperem Rosko Johnem] wydał swój pierwszy album ~ „Londinium”. Płyta była mieszanką trip-hopu [w stylu Massive Attack], oraz alternatywnego rocka i rapu. Zespół rozpadł się w tym samym roku, jednak w 1997 Darius i Danny jeszcze raz wskrzesili Archive. Od tamtego czasu grupa wydała albumy [You All Look The Same To MeNoise, Lights, Live At The Zenith, Controlling Crowds]. Utwór  Again przez 70 tygodni utrzymywał się na Liście Przebojów Radiowej „Trójki”.

Brytyjska formacja , ciesząca się ciągle wielkim uznaniem w Polsce, w pierwszej połowie kwietnia, ponownie przyjedzie do naszego kraju. Będą to specjalne koncerty w ramach których muzycy Archive wykonają swoje największe przeboje w specjalnych orkiestrowych aranżacjach! Dwóm występom w Warszawie i Poznaniu, będzie towarzyszyć Polska Orkiestra Kameralna „L`Autunno”, prowadzona przez Adama F. Banaszaka.~

Official WebsiteReklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s