~ WYSZPERANE W SIECI • MUZYKA • RECENZJE • ARTYKUŁY ~

Dum Dum Girls/He Gets Me High [EP]

Dum Dum Girls nie obijają się i regularnie dostarczają swoim fanom nowych utworów. Ich najnowsze wydawnictwo to czteroutworowa EP-ka, która potwierdza wysoką klasę tego niebanalnego zespołu.

Ta recenzja, podobnie jak sama płyta, będzie krótka. Nowy krążek Dee Dee Penny i koleżanek trwa niecałe czternaście minut i potwierdza główną zaletę EP-ek: kilka utworów to w sam raz, by wysłuchać ich wszystkich w całości, nie znudzić się i włączyć od nowa.

DD Girls nie zmieniły zbytnio swojego stylu, więc nie oczekujcie, że zaczęły nagle grać kawałki trwające dłużej niż cztery minuty czy wycinać kozackie solówki. Wciąż są to proste, wpadające w ucho, chwytliwe melodie i nieskomplikowane teksty zaśpiewane czystym, przyjemnie brzmiącym wokalem Dee Dee. Choć nie są to utwory, które przejdą do historii muzyki, to warto posłuchać tej płytki dla choćby dwóch z nich. Pierwszy, tytułowy “He Gets Me High”, po prostu nie może się nie podobać ~ to przebój w sam raz na rozpoczynającą się wiosnę. Drugim jest “There Is a Light That Never Goes Out”. Dziewczynom udało się idealnie zagrać ten znany kawałek z repertuaru The Smiths , łącząc w nim zarówno cechy oryginału, jak i swojego własnego stylu. Właściwie to nie jestem pewien, czy nie wolę ich wersji od tej, którą nagrał Morrisey i spółka.

Cóż więcej mogę dodać? Polecam, nie ma lipy. Michał Karpowicz/um.pl [drobna korekta, linki oraz zdjęcia ~b69s]

Official Website

Poniżej kapitalna wersja utworu „There Is A Light That Never Goes Out” legendarnej grupy The Smiths

… i oryginalne wykonanie.


Advertisements

Skomentuj

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s