~ WYSZPERANE W SIECI • MUZYKA • RECENZJE • ARTYKUŁY ~

TV On The Radio/Nine Types of Light

TV On The Radio powracają z nowym, znakomitym albumem. Nowojorski indie rockowy zespół pod kierownictwem czarnoskórego wokalisty Tunde Adebimpe’a, w swojej twórczości łączy free jazzowe tradycje z brzmieniami spod znaku elektro, trip-hopu oraz muzyki soulowej.

Grupa założona w 2001 r. ma na swoim koncie już cztery albumy studyjne. Trzeci krążek „Return To Cookie Mountain” z 2006 roku, był dla grupy prawdziwym przełomem pod względem artystycznym jak i komercyjnym.  W roku 2008 muzycy z TV On The Radio nagrali świetny album „Dear Science”, który został okrzyknięty płytą roku  przez tak prestiżowe czasopisma muzyczne jak „Pitchfork”, „Spin” czy „Rolling Stone Magazine”.

Najnowszy piąty studyjny album grupy pt. „NineTypes of Light” swoją światową premierę miał 12 kwietnia. Materiał nagrany został po kilkuletniej przerwie, podczas której muzycy angażowali się w rozmaite projekty solowe. „Nine Types of Light” to efekt ciężkiej pracy muzyków i zarazem próba poszukiwania zupełnie nowych brzmień i horyzontów muzycznych. Najnowszy krążek, ma być najbardziej przystępnym i najciekawszym materiałem w ich dotychczasowej karierze. „Wydaje mi się, że nasze nowe piosenki są prostsze” ~ tak mówi o najnowszej płycie wokalista Tunde Adebimpe ~ „A może po prostu jesteśmy coraz lepsi w tym co robimy” – dodaje. [Klikając na miniaturowy obrazek po prawej stronie, zobacz i posłuchaj pięknego utworu „Killer Crane>

Za pośrednictwem portalu muzycznego Soundcloud, już teraz można zapoznać się z całą zawartością wydawnictwa. Póki co, w półtora-minutowych fragmentach, ale zawsze dobre i to:) Świetna płyta, bardzo interesującego zespołu, o którym na pewno jeszcze nie raz usłyszymy..

~ Zespół koncertem w słynnej Radio City Music Hall w Nowym Jorku, rozpoczął dzisiaj swoje duże tournée po świecie. Latem zawita także do Europy. Najbliżej Polski zagrają 24 czerwca w Berlińskiej „Arenie”, gdzie jednego dnia dadzą dwa koncerty.~


Official Website

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s