~ WYSZPERANE W SIECI • MUZYKA • RECENZJE • ARTYKUŁY ~

Dead Can Dance powraca z nową płytą i koncertami!

Na tę informację czekali wszyscy fani legendarnej grupy Dead Can Dance. Nieobecna od blisko 15 lat formacja potwierdziła, że przygotowuje nowy album i w przyszłym roku powróci z koncertami.

O reaktywacji Dead Can Dance mówiło się już przy okazji jednorazowej trasy koncertowej zespołu w 2005 roku, w ramach której muzycy odwiedzili także Warszawę. Niestety koncerty nie pociągnęły za sobą żadnych konkretnych planów. W 2010 roku, Brendan Perry zapowiadał jeszcze: ~ W przyszłym roku planujemy z Lisą znów razem pracować. Zastanawialiśmy się nad tym, czy nie zagrać kilku występów w towarzystwie orkiestry kameralnej. Wcześniej chcielibyśmy stworzyć zupełnie nowe utwory i oprzeć nasze koncerty wyłącznie na nich.

Tak więc, wygląda na to, że grupa rzeczywiście powraca. Brendan Perry, za pośrednictwem forum internetowego poświęconego jego osobie, podzielił się niedawno z fanami następującą informacją: ~ W ubiegłym tygodniu rozmawiałem z Lisą Gerrard, odnośnie nagrywania nowego albumu Dead Can Dance. Mamy nadzieję, że uda nam się go skończyć do lata 2012 roku i później wyruszyć na intensywną trasę koncertową . Będę was na bieżąco informował o postępach w pracy nad nowym albumemźródło/emg.pl 

– Wraz z wydaniem dzieła, grupa wyruszy w dwumiesięczne tournée, które obejmie występy w Azji, Australii i Ameryce Południowej. Przypomnę jeszcze, że ostatni studyjny album Dead Can Dance „Spiritchaser” ukazał się w 1996 roku [klikając na okładkę po prawej stronie, można zapoznać się z całą zawartością płyty]. Wraz z jego wydaniem Lisa Gerrard i Brendan Perry podjeli decyzję o rozwiązaniu zespołu, które oficjalnie nastąpiło niespełna dwa lata później. ~b69s

 

 Poniżej utwory: „American Dreaming” i „Don’t Fade Away” z koncertowej płyty „Toward The Within” – wydanej przez label 4AD w 1994 roku.

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s