~ WYSZPERANE W SIECI • MUZYKA • RECENZJE • ARTYKUŁY ~

Andreya Triana – „Lost Where I Belong”.

Andreya Triana dała nam się poznać w 2010 roku z dobrej strony właściwie dwukrotnie. A to dlatego że to właśnie jej głos możemy usłyszeć na krążku Bonobo „Black Sands”. Wielu twierdzi, że to właśnie dzięki czarującemu wokalowi Triany, płyta zawdzięcza tak duży sukces komercyjny; wokalistka jest prawdziwą ozdobą kolejnego wydawnictwa znanego DJa. Nic więc dziwnego, że zapowiedź wydania jej własnego, autorskiego zestawu piosenek [napisała je w zdecydowanej większości wspólnie z Bonobo], wzbudziła ogromne zainteresowanie u wielu fanów. I słusznie.

Artystka ponownie sprawia, że nie możemy oprzeć się urokowi kompozycji, które nam zaproponowała w sierpniu ubiegłego roku. Choć Lost Where I Belong to zaproszenie do świata dźwięków zupełnie innych niż te, które znamy z „Black Sands”. Zafascynowana dokonaniami klasyków soulu, takich jak: Chaka Khan czy Danny Hathaway, postanowiła zwrócić się ku tej, ukochanej stylistyce i w ten sposób wyrazić swoje emocje.

„Lost Where I Belong” to 9 kompozycji – w większości spokojnych, melancholijnych, nastrojowych, momentami wzruszających. Stop! Zwolnij, zatrzymaj się, skup, wsłuchaj się – zdaje się sugerować nam Andreya! Większość utworów ma balladowy charakter. Artystka wykorzystuje skromne, akustyczne instrumentarium. W ten sposób na plan pierwszy wybija się jej wokal – czysty, ciekawie zróżnicowany. Tu nie mam miejsca na produkcyjne tricki – barwa głosu Andrei ukazuje się w całej swojej okazałości. W jej kompozycjach dominuje gitara – czasami elektryczna, niekiedy akustyczna – zawsze subtelnie brzmiąca. Do tego, od czasu do czasu, sekcja smyczkowa, dęciaki, urocze chórki. Już po pierwszym przesłuchaniu albumu, zakochacie się w tym nieco mrocznym, tajemniczym a zarazem bardzo pięknym melodyjnym świecie. Takich muzycznych „zakochań” i odkryć znajdziecie na tej płycie z pewnością o wiele więcej. Warto tej płyty posłuchać – Serdecznie polecam! źródło/radioRAM.pl [drobna korekta tekstu, układ graficzny, linki oraz zdjęcia ~b69s]

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s