~ WYSZPERANE W SIECI • MUZYKA • RECENZJE • ARTYKUŁY ~

Joan As Police Woman – „The Deep Field”.

Joan Wasser nie jest w naszym kraju wokalistką znaną, mimo to, nie jedna osoba na pewno słyszała ją śpiewającą [gościnnie] na albumach wielkich artystów. Jej trzeci album, a w roli Joan As Police Woman pierwszym, o którym na pewno usłyszą, dzięki temu, że po wielu osobistych traumach i trudnościach, może się wreszcie przebić do świadomości wielu słuchaczy.

Kilka lat temu dała się poznać ze współpracy z Lou Reedem, Antony Hegartym, Scissor Sisters. Jednak już po wydaniu debiutanckiego „Real Life” stało się jasne, że mamy do czynienia z jednym z najbardziej charyzmatycznych, nowych kobiecych głosów. Sama swoją muzykę określała jako punkową wersję r&b, choć w jej nagraniach jest zdecydowanie więcej popowego, ale jednak zadziornego serca.

„The Deep Field” prezentuje się jako najbardziej dojrzały album w jej dotychczasowej karierze. W nagraniach mamy więcej ciepłych, płynących klimatów. Neo soulowa wrażliwość w połączeniu z nutą trad-rockowej harmonii. Piękno głosu Joan ma jak zwykle znaczenie decydujące, ale warto zwrócić uwagę na fenomenalny akompaniament muzyków towarzyszących artystce, szczególnie w partiach dęciaków i sekcji rytmicznej groove. Intymna, kobieca, popowo-soulowa muzyka. Brytyjski The Sun pisze o nowym albumie, że to doskonałe połączenie Joni Mitchell i Billie Holiday – i jest w tym wiele racji. ~b69s

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s